Darboven Idee Grant 2016 – konkurs dla przedsiębiorczych kobiet. Nagroda główna 100 tys. zł

Początkiem wszystkiego jest idea, a ta zasługuje na pielęgnację, rozwój i wsparcie. Albert Darboven – przedsiębiorca z Hamburga postawił w tym kierunku znaczący krok do przodu. Już od 1997 roku funduje w Niemczech nagrodę „IDEE – Grant“ (tam znaną jako Idee Förderpreis) – wyróżnienie skierowane wyłącznie do kobiet, które pragną rozpocząć swoją działalność na rynku oraz do młodych przedsiębiorczyń, które z właściwym sobie zapałem, werwą i entuzjazmem chcą postawić krok w stronę samodzielności i realizować swoje innowacyjne wizje, ale także do tych, które zdobyły się na odwagę, by już to zrobić. Od roku 2006 nagroda przyznawana jest na przemian w Niemczech i w Polsce.

IDEE – Grant w wysokości 100.000 zł stanowi nagrodę, a zarazem pełną akceptację dla poczynań zaangażowanych w swoją pracę kobiet, które konsekwentnie rozwijają i wdrażają swoje przedsiębiorcze pomysły, budują nowe koncepcje działania firmy i dzięki temu tworzą nowe miejsca pracy w zorientowanych na przyszłość obszarach gospodarki. Grant to kwota na start lub kontynuację innowacyjnej działalności (zarejestrowanej nie dłużej niż 3 lata), prowadzonej przez kobietę.

darboven logo

„W świecie gospodarki, w którym bardzo silnie odcisnął swe piętno mężczyzna, bardzo trudno przebić się nowym, niekonwencjonalnym pomysłom, przedstawianym i forsowanym przez kobiety” – twierdzi Albert Darboven. „Ale właśnie pomysły zorientowane na przyszłość w kombinacji z handlowym wyczuciem oraz niezbędną dawką ambicji to doskonały zestaw przeciwdziałający gospodarczej rezygnacji” – dalej Albert Darboven, „ a moim życzeniem jest choć trochę pomóc w usuwaniu przeszkód na ich drodze, właśnie kobietom dodać odwagi, aby były w stanie w dzisiejszych czasach zrobić trudny krok do samodzielności.”

Ilość zgłoszeń do konkursu rośnie z edycji na edycję, co dowodzi, jak wielkie są kreatywność, zaangażowanie i determinacja kobiet w dążeniu do celu. Dowodzą one, jak dzięki kobiecej energii, zapałowi i wytrwałości realizują się kreatywne pomysły – powstają solidne firmy, a za tym nowe, pewne miejsca pracy. Przedsiębiorcze kobiety „nie oczekują sukcesu, jeśli na niego nie zapracują”, a udział w konkursie to doskonały początek drogi do sukcesu.

Inauguracja konkursu odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zgłoszenia przyjmowane są do     11 września 2016 r.  Formularz i niezbędne informacje dotyczące udziału i przebiegu  konkursu dostępne są na stronie www.darbovenideegrant.pl 

W  jury  konkursu znalazły się: Ewa Plucińska – prezes Grupy Firm Doradczych EVIP, przewodnicząca Jury, Irena Eris – współwłaścicielka Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, Olga Krzyżanowska – działaczka społeczna, była Senator RP, Anita Plantikow – naukowiec, członek Jury niemieckiej edycji konkursu, Rolf Eggert – były Minister Gospodarki w rządzie Haralda Ringstorffa.

 

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Danuta Wałęsa – żona Prezydenta RP, Cornelia Pieper – Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Magdalena Adamowicz – żona Prezydenta Gdańska, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości PARP, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Konsulat Generalny RFN

mat prasowe organizatora przedsięwzięcia w Polsce  J.J. Darboven Poland Sp. z o.o

Czekamy również na Wasze propozycje tekstów i tematów związanych z przestrzenią miejską, edukacją ekologiczną, eko designem, eko wydarzeniami i  konkursami. A może jesteście producentami ekologicznych mebli, zabawek, żywności lub gadżetów? Napiszcie do nas. Warunek jest tylko jeden! Tematy muszą dotyczyć lub być realizowane na Pomorzu;). Wystarczy, że prześlecie je na adres: redakcja@miastonaplus.pl.

 

 

 

Udostępnij na...

  • Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS
reklama

Komentarze są zamknięte

Email
Print
Visit Us On FacebookCheck Our FeedVisit Us On Google Plus