Gdańsk: Czas na EKO-piknik! Ekologiczne gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych w sobotę 9 lipca na Targu Węglowym

Kiedy ostatnio byliście na pikniku? Dawno? Świetnie się składa, bo w sobotę, 9 lipca na Targu Węglowym odbędą się aż dwa! Jeden o tematyce ekologiczny , a drugi gastronomiczny! Wstęp wolny!

Piknik eko lipiec

Eko-edukacja i zabawa
W ramach pikniku ekologicznego zaplanowano całą moc atrakcji. Począwszy od gry edukacyjnej przygotowanej przez GIWK, przez konkursy dotyczące segregacji śmieci na stoiskach ZDiZ i Zakładu Utylizacyjnego, po możliwość zwiedzania pojazdów ZKM: zabytkowego „ogórka” i nowoczesnego Mercedesa Conecto. Nie zabraknie także ekologicznego patrolu Straży Miejskiej i … śmieciarki! Gry i zabawy przewidziało także Centrum Hewelianum.

Przyjadą foodtrucki
Jednym ze współorganizatorów sobotniego Gastro Pikniku jest Everytap ( www.everytap.com ), patronuje strefie food trucków, zapewnia strefę chillout oraz konkursy, w których do zdobycia będą foodtruckowe przysmaki. Warto pobrać aplikację, by już teraz skorzystać z wielu zniżek w swojej okolicy i odkrywać nowe miejsca! Dodatkowo na dużym ekranie będzie można obejrzeć filmy o tematyce kulinarnej.

Ostatki piłkarskich emocji
Wprawdzie Biało-Czerwoni pożegnali się już z Euro 2016, ale emocje piłkarskie wciąż trwają. Teraz mogą być jeszcze większe, gdyż Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała konkurs gry w piłkarzyki. Warto wziąć w nim udział, ponieważ nagrodą główną są 2 bilety na koncert Avicii! Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zebrać 2-osobową drużynę i nadać jej nazwę. Następnie należy zapisać się na stoisku GOT w godzinach 14.00 – 16.00. Uwaga! Trzeba się spieszyć, gdyż udział weźmie pierwszych 8 zapisanych drużyn. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16.00.

Piknik Ekologiczny

Targ Węglowy, 6 lipca

godz. 14:00-19;00

wstęp wolny

Przydatne strony

www.gdansk4u.pl/got

visitgdansk.com

czystemiasto.gdansk.pl

www.giwk.pl

zut.com.pl
Mat. prasowy: Bartłomiej Barski/ Gdańska Organizacja Turystyczna

Czekamy również na Wasze propozycje tekstów i tematów związanych z przestrzenią miejską, edukacją ekologiczną, eko designem, eko wydarzeniami i  konkursami. A może jesteście producentami ekologicznych mebli, zabawek, żyności lub gadżetów? Napiszcie do nas. Warunek jest tylko jeden! Tematy muszą dotyczyć lub być realizowane na Pomorzu;). Wystarczy, że prześlecie je na adres: redakcja@miastonaplus.pl.

WFOSIGW Korzystam z

Udostępnij na...

  • Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS
reklama

Komentarze są zamknięte

Email
Print
Visit Us On FacebookCheck Our FeedVisit Us On Google Plus