Misja Natura odkrywa tajemnice obszarów Natury 2000. Uroczyska Pojezierza Kaszubskiego nie są im obojętne.

Misja Natura to inicjatywa Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych finansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków Unii Europejskiej  w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+, zaplanowana na działanie w latach 2012-2016.

Misja Natura szkolenia

Projekt ma na celu upowszechnienia wiedzy na temat sieci Natura 2000, która ma na celu zachowanie unikatowych siedlisk oraz ochrony cennych gatunków roślin i zwierząt w nich występujących przy jednoczesnym zapewnieniu warunków na prowadzenie działań gospodarczych. Mówiąc krótko są to obszary harmonijnej koegzystencji człowieka i natury. Działania te prowadzone są na wielu płaszczyznach. Utworzone Centrum Informacji Natura 2000 pełni rolę informacyjną, doradczą i konsultacyjną.

Szkolenia podzielone są na moduły tematyczne i dotyczą m.in. produktu lokalnego, OZE, turystyki kwalifikowanej.

Prowadzone są działania z zakresu e-learningu, z którego w sposób bezpłatny można korzystać z cyklu szkoleń dotyczących podstaw prawnych funkcjonowania sieci, przedmiotów ochrony, możliwości rozwoju obszarów Natura 2000. Na terenie Polski prowadzone są szkolenia mające aktywizować i przygotowywać lokalne społeczności do opracowania planów zadań ochronnych. Zorganizowano już szkolenia w 8 obszarach: Dolinki Jurajskie, Lubieszynek, Lipienniki w Dąbrowie Górniczej, Dolina Kamiennej, Dolina Pisy, Dolina Środkowego Bugu, Dolina Oleśnicy i Potoku Boguszyckiego, Ostoja Pilska, Uroczyska Pojezierza Kaszubskiego (woj. pomorskie) oraz Ostoi Żyznów (woj. świętokrzyskie).
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zrealizowała również 12-odcinkowy serial telewizyjny pt: „Misja Natura”, prezentujący obszary Natura 2000 w różnych rejonach Polski i innych krajach Unii Europejskiej. Emisja pierwszego odcinka odbędzie się 13 czerwca na antenie TVP2 .

Ekipa serialu Misja Natura

Więcej informacji o projekcie na stronie www.misjanatura.fwie.pl i profilu f/MisjaNatura

logo 18 01b

red. Klara Czarne/MiastoNaPlus.pl

Czekamy również na Wasze propozycje tematów, którymi powinni zająć się nasi Eko Reporterzy. Wystarczy, że prześlecie je na adres: redakcja@miastonaplus.pl.

WFOSiGW wersja kolor

Komentarze są zamknięte