Plebiscyt EKO INWESTYCJA POMORZA – Kto zwyciężył? Oficjalne wyniki!

W niedzielę (20 września) o północy zakończyło się głosowanie w I edycji plebiscytu EKO INWESTYCJA POMORZA , którego organizatorem był portal MiastoNaPlus.pl i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Na 63 pomorskie inwestycje otrzymaliśmy prawie 5 000 głosów. Tak wielki sukces i zainteresowanie Plebiscytem zawdzięczamy przede wszystkim Państwu! Na stron pomorskich gmin, lokalnych mediów (tradycyjnych i internetowych), profilach społecznościowych, firm,  a nawet prywatnych blogach promowane były ekologiczne inwestycje i projekty edukacyjno-ekologiczne z naszego Regionu. Nasz cel został osiągnięty! Stworzyliśmy pierwszą tak szczegółową mapę zrealizowanych projektów ekologicznych w ciągu ostatniego  25-lecia samorządności i wspólnie z Wami pokazaliśmy jak wielki wpływ miały one na życie mieszkańców i środowisko w woj. pomorskim.

Pozostaje nam już tylko przedstawić oficjalne wyniki Plebiscytu EKO INWESTYCJA POMORZA 2015

I KATEGORIA  (inwestycje ekologiczne mające wpływ na walory przyrodnicze i edukację ekologiczną, tj. ścieżki edukacyjne, ochrona gatunków flory i fauny pomorskiej, inicjatywy oddolne oraz parki, skwery, z których na co dzień korzysta lokalna społeczność i turyści)

Miejsce I – Gmina Miejska Chojnice – Rewitalizacja Parku 1000-lecia w Chojnicach – Zwycięzca i tytuł EKO INWESTYCJA POMORZA

Rewitalizacja Parku 1000-lecia w Chojnicach - Zwycięzca i tytuł EKO INWESTYCJA POMORZA Kat. I / Fot. Daniel Frymark

Fot. Daniel Frymark

Miejsce II – Gmina Miasta Krynica Morska – Budowa wieży widokowej Wielbłądzi Garb – wyróżnienie

Krynica Morska wieża widokowa -Kat. I,  II miejsce / zdj. WFOŚiGW w Gdańsku

Krynica Morska wieża widokowa – II miejsce/ zdj. WFOŚiGW w Gdańsku

Zagospodarowanie terenu Placu Grunwaldzkiego - miejsce III/ fot. DorotaNelke

Zagospodarowanie terenu Placu Grunwaldzkiego – Kat. I, III miejsce / fot. DorotaNelke

II KATEGORIA (wysokonakładowe inwestycje ekologiczne, takie jak oczyszczalnie ścieków, projekty wodno-kanalizacyjne, termomodernizacje, ochrona brzegów Bałtyku, ochrona powietrza, gospodarka odpadami, systemy fotowoltaiczne)

Miejsce I – Miasto Gdańsk – Oczyszczalnia Ścieków „Gdańsk – Wschód” – Zwycięzca i tytuł EKO INWESTYCJA POMORZA

Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk - Wschód -EKO INWSTYCJA POMORZA zdjęcie: aeromedia.pl

Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk – Wschód -EKO INWSTYCJA POMORZA – Kat II , I miejsce / zdjęcie: aeromedia.pl

Miejsce II – Gmina Konarzyny – Budowa oświetlenia trasy rowerowej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii – wyróżnienie

Gmina Konarzyny - Oświetlenie trasy rowerowej - II miejsce/ zdj. mat prasowe Gminy Konarzyny

Gmina Konarzyny – Oświetlenie trasy rowerowej – Kat. II, II miejsce/ zdj. mat prasowe Gminy Konarzyny

Miejsce III – Gmina Sierakowice – Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sierakowicach – wyróżnienie

Sierakowice

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sierakowicach – Kat. II, III miejsce / zdj. mat. prasowe Gmina Sierakowice

Uroczyste wręczenie statuetek  EKO INWESTYCJA POMORZA oraz wyróżnień w obecności organizatorów, partnerów, samorządowców oraz mediów odbędzie się 12 października w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Pełen ranking i  wyniki wszystkich zgłoszonych przez pomorskie Gminy inwestycji w  I edycji Plebiscytu znajdują się na stronie:
www.miastonaplus.pl/WynikiPlebiscytu

Organizatorzy: MiastoNaPlus.pl, Point PR Agencja Promocji Regionów
Współpraca: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Partnerzy: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Wyborcza.pl Trójmiasto, Radio Gdańsk
Nad Plebiscytem patronat honorowy objął Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy jeszcze raz tym wszystkim, którzy przyczynili się do promocji ekologicznych inwestycji wśród mieszkańców pomorskich Gmin i Miast!

Artur Łodygowski – Redaktor Naczelny MiastoNaPlus.pl

EKO-INWESTYCJA-POMORZA-banner_750-x100-px_w2 (1)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku działając zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska od ponad 20 lat wspiera finansowo przedsięwzięcia w ochronie środowiska i gospodarce wodnej w województwie pomorskim. W tym czasie dofinansowane zostało tysiące inwestycji polegających na budowie lub modernizacji przestarzałej infrastruktury, a Pomorze stało się regionem przyjaznym środowisku. Obecnie nie ma na Pomorzu gminy, która nie uzyskałaby od Funduszu wsparcia na realizację inwestycji środowiskowej z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, ochrony wód, gospodarki odpadami, ograniczania emisji do powietrza czy ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Wydatki WFOŚiGW w Gdańsku na ochronę środowiska w regionie w latach 1993-2014 wyniosły ponad 1,3 mld złotych.

WFOSIGW Korzystam z

Komentarze są zamknięte