Północny Eko Pomocnik. „Nocny łowca. Poznaj nietoperza” (video)

Nietoperze niestety nigdy nie miały dobrej prasy. To zdecydowanie nie są koty czy słodkie pieski króluje na portalach społecznościowych. Za nietoperzami ciągną się złowrogie mity i szkodliwe stereotypy. Właśnie z nimi postanowił rozprawić się najnowszy film przyrodniczo-edukacyjny zrealizowany w cyklu Północny Eko Pomocnik. „Nocny łowca. Poznaj nietoperza” prowadzi nas przez fascynujący świat tych tajemniczych, niezwykle ciekawych i całkiem sympatycznych zwierząt.


Tym razem ekipa Północnego Eko Pomocnika wraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku, naukowcami z Uniwersytetu Gdańskiego i miłośnikami nietoperzy odwiedza miejsca, gdzie uwielbiają przebywać nietoperze. Poznajemy ich zwyczaje, a nawet liczymy je i ważymy. Pokazujemy dlaczego nietoperze należy chronić i jak pożyteczną rolę spełniają w środowisku. Obalamy mity na ich temat. Pokazujemy jak pomóc nietoperzowi przeżyć przypadkowe spotkanie z człowiekiem w jego domu. Poznajemy najciekawsze gatunki nietoperzy żyjące na Pomorzu. Lekka lecz bogata merytorycznie formuła filmu sprawia, że filmowa przygoda z tymi tajemniczymi, latającymi ssakami jest przede wszystkim wartościowym materiałem edukacyjnym dla każdego kto interesuje się przyrodą.
Projekt dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Red.M.T

Czekamy również na Wasze propozycje tekstów i tematów związanych z przestrzenią miejską, edukacją ekologiczną, eko designem, eko wydarzeniami i  konkursami. A może jesteście producentami ekologicznych mebli, zabawek, żyności lub gadżetów? Napiszcie do nas. Warunek jest tylko jeden! Tematy muszą dotyczyć lub być realizowane na Pomorzu;). Wystarczy, że prześlecie je na adres: redakcja@miastonaplus.pl.

WFOSIGW Korzystam z

Udostępnij na...

  • Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Email
  • RSS
reklama

Komentarze są zamknięte

Email
Print
Visit Us On FacebookCheck Our FeedVisit Us On Google Plus