Pomorskie: Głosuj na Misję NATURA do 6 maja! Każdy głos się liczy!

Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku biorą udział w projekcie „Misja NATURA”, który nominowany jest do Europejskiej Nagrody Natura 2000. Na 93 zgłoszone projekty z całej Europy, do finału przeszły 23, w tym aż trzy z Polski!

MIsja Natura szkolenie

Zdjęcie: „Uroczyska Pojezierza Kaszubskiego” – szkolenie prowadzone przez Olgę Gałek z Fundacji MiLA z produktu regionalnego i agroturystyki w Kartuzach

„Misja NATURA” jest projektem komunikacyjnym, zwiększającym wiedzę o sieci Natura 2000, która ma na celu zachowanie unikatowych siedlisk oraz ochrony cennych gatunków roślin i zwierząt w nich występujących przy jednoczesnym zapewnieniu warunków na prowadzenie działań gospodarczych. Mówiąc krótko, chodzi o to, by zapewnić obszary harmonijnej koegzystencji człowieka i natury.

W projekcie „Misja NATURA” w województwie pomorskim zwrócono uwagę na „Uroczyska Pojezierza Kaszubskiego”.

O projekcie mówi – Marzenna Nowakowska – specjalista ds. komunikacji społecznej i mediacji w Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

– Na Kaszuby wracamy po dwóch latach. W 2013r. szkoliliśmy przyszłych uczestników grup dyskutujących sposoby zarządzania obszarem Natura 2000 „Lubieszynek”. Potem przemierzyliśmy całą Polskę, a teraz zwieńczeniem szkoleń w 10 obszarach są „Uroczyska Pojezierza Kaszubskiego”. Szkolenie to zresztą nie za dobre słowo. To 6 dwudniowych spotkań, w których wiedza dostarczana przez specjalistów od prawa ochrony środowiska, siedlisk, finansów, produktu regionalnego rozwijana jest przy niezwykle aktywnym udziale uczestników. Zawiązują się przyjaźnie, które czasem przekształcają się w formalne partnerstwa lokalne na rzecz rozwoju obszaru!

Poza tym Misja Natura to także Centrum Informacji Natura 2000 (Link: http://misjanatura.fwie.pl/index.php/en/strona-glowna-cin), w którym każdy może bezpłatnie uzyskać informacje dotyczące sieci Natura 2000 i 12-odcinkowy serial „Misja Natura”.

Zachęcamy do głosowanie na projekt na stronie Komisji Europejskiej (bezpośredni link:

Głosowanie trwa tylko do 6 maja, a oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 21 maja.
UWAGA! Żeby zagłosować, należy podać adres internetowy, na który przychodzi link do oddania głosu. Ma to zapobiegać oddawaniu wielu głosów przez jednego uczestnika. Link wysyłany jest natychmiast i automatycznie. Niestety, ląduje nierzadko w SPAMie. Szukajcie go tam!

red. Klara Czarne/MiastoNaPlus.pl

Czekamy również na Wasze propozycje tematów, którymi powinni zająć się nasi Eko Reporterzy. Wystarczy, że prześlecie je na adres: redakcja@miastonaplus.pl.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor

Komentarze są zamknięte